Функциональность карты и справочника Слуцка!

Список разделов Общие разделы Цифровой мир

Описание: Вопросы о компьютерах, сетях, спутниковом ТВ и т.д.

Сообщение #1 Typhoon » 06.09.2005, 09:09

Просьба оставить здесь все свои пожелания и предложения по поводу функциональности оболочки карты и справочника Слуцка!
Typhoon
Автор темы
100+ сообщений
Возраст: 46
Откуда: Слуцк
Зарегистрирован: 08.07.2005

Сообщение #2 Kron » 06.09.2005, 09:27

Я лично хотел бы видеть следующее:
1. Возможность работать с ней под Linux, *BSD
2. Возможность увеличивать/уменьшать отдельные районы
2a.Возможность двигать увеличеное изображение в сторону и получать такое же по масштабу изображение смежного района.
3. Обозревать весь план города целиком
4. Осуществлять поиск по названию улицы, дома, предприятий, достопримечательностей.
4a. Если ищу предприятие, что бы выдавало как стартовую точку телефон приемной этого предприятия.
5.Отображение маршрутов движения транспорта
6. Сделана была слоями - возможность убирать/добавлять свои слои(например создал слой распложения АТС`ок и наложил)
7. Интелектуальный поиск(альтернативные варианты, если ошибся буковкой)
8. Приятный интерфейс, а не выдуманое с головы что-то новое.
«Человек без врагов ничего не стоит» (с)
Kron
3000+ сообщений
Аватара
Зарегистрирован: 17.12.2004

Сообщение #3 dzmitry_li » 07.09.2005, 15:07

1. Беларуская мова!
2. плагіны
3. бясплатнасць (на першых этапах можна рэгістрацыю там зрабіць, каб дапамогалі, але не так як у esmasoft.com, я вось напрыкла ніколі ў вас не быў, і ня буду, але карту паглядзеў і запампаваў бы з задавальненьнем, пакупаць то я ня буду - далёка да вас ехаць)
4. спачатку юзабельнасць і прывабны знешні выгляд, а толькі потым напаўненьне дадзеных
5. пункты 2, 3, 4, 5, 6 што напісаў Kron


цікава тое што я быў упэўнены што карты Слуцка ня будзе, я лічыў што ў Гародні хутчэй за ўсё будзе (там матэр'ялаў была гара, і больш сур'ёзныя людзі на мой погляд сабраліся)

PS такі фінт як пошук найхутчэйшага шляху не абавязковы, гэта потым можна зрабіць будзе

PPS чаму ў вас такія странныя нікі, мне ўсё здаецца што я вас знаю, хаця ў Слуцку ніколі не быў, падкажыце мне, колькі ў вас насельніцтва і якую плошчу займае горад... у нас тут у Лідзе каля 98 тыс (памер недзе 6*10 км), дый нікаму не патрэбна...

PPPS калі можна будзе назіраць скрыншоты?
Электронная карта горада Ліда http://lidacity.com/
dzmitry_li
0+ сообщений
Возраст: 45
Откуда: Ліда
Зарегистрирован: 15.01.2005

Сообщение #4 Typhoon » 07.09.2005, 15:37

Можа i ведашь хто знае! А памер города нашага прыблiзна 10 на 10 км, насельнiцтва парадка 70 тыс.
Typhoon
Автор темы
100+ сообщений
Возраст: 46
Откуда: Слуцк
Зарегистрирован: 08.07.2005

Сообщение #5 Kron » 07.09.2005, 17:24

1. Если поддержка разных языков, то предусмотреть не только русский и беларусский.
2. Так же не плохо бы было, когда выделяешь дом, то где-нибудь в отдельном окошке или другом месте выводились ФИО и номера телефонов проживающих в этом доме.
3. Поиск по номеру телефона - дом и улицу.
4. Возможность замера расстояний по карте.

P.S. Меня так точно должен знать :) Привет передавай Светке-Лайт и её сестрёнке.
«Человек без врагов ничего не стоит» (с)
Kron
3000+ сообщений
Аватара
Зарегистрирован: 17.12.2004

Сообщение #6 dzmitry_li » 08.09.2005, 11:51

Kron, а менавіта на цябе ў першую чаргу падумаў =) і хаця з Светкай я мала размаўляю, прывітаньне перадаў...
і нік Typhoon так сама знаёмы... мой та нік не зблытаеш - забью таго хто прысвоіць!

а цяпер я распявяду пра 2 (уключаючы і 3) пункт Kron'а (таму што ў сабе так сама думаю як зрабіць, у будучым), тэлефонны даведнік не трэба убудоўваць у карту!
Было б добра рэалізаваць як асобны плагін. экспартуемыя функцыі дазволяць ўсё зрабіць, заадное магчыма прадугледзіць яшчэ нешта падключыць! (у мяне ідэя ёсць да карты мінска, жаль што яны не адкрылі фармалт плагінаў)
Плюс магчымасць асобнай рэгістрацыя - карта вольная, даведнік плятны!...
Адная праблема - перадача параметраў, я не люблю структураваныя дадзеныя, таму ўсё раблю на xml, вельмі ўдобна, асабліва новыя палі дадаваць, старыя знішчаць - праграму змяніў а плагінам пофіг!

яшчэ пункт - земные каардынаты (СШ і ВД) - прывязка да GPS, хацяб частковая...

PS: каму цяжка разумець маю каверканую беларускую мову, магу пісаць па-руску, але так-сама каверкана...
PPS: прыемна што ў вас хаця бы людзі адгукнуліся карту рабіць, а ўжо два гады адзін (праграмер) і адзін дапамочнік (па напаўненьню)
PPPS: а вы так сама гаварыце што робіце, можа і я такое сабе зраблю...

PPPPS: КСТАЦІ! калі зліць маю карту і глянуць дапамогу, можна пабачыць
08.09.2003 v0.00
Першая альфа новага рухавіка
Нажаль не захавалася

два гады майго праекта, і ніхто не павіншуе :(
ну а раз за два гады дайшоў да v0.49, то думаю праз два гады будзе версія v1.00, а можа нават і v0.100
Электронная карта горада Ліда http://lidacity.com/
dzmitry_li
0+ сообщений
Возраст: 45
Откуда: Ліда
Зарегистрирован: 15.01.2005

Сообщение #7 Typhoon » 08.09.2005, 21:15

2. Так же не плохо бы было, когда выделяешь дом, то где-нибудь в отдельном окошке или другом месте выводились ФИО и номера телефонов проживающих в этом доме.

Вот с этим пунктом как раз возникают проблемы больше связаные с юридическими аспектами предоставления информации!

PS Хотя не исключено наличие карты и с такими данными правда не для ....
Typhoon
Автор темы
100+ сообщений
Возраст: 46
Откуда: Слуцк
Зарегистрирован: 08.07.2005

Сообщение #8 dzmitry_li » 09.09.2005, 07:51

а ведаеце што, рабіце функцыянал як у карты Мінска - не прагадаеце, лепей яе ня існуе...
а потым ужо і болей чаго зробіце
Электронная карта горада Ліда http://lidacity.com/
dzmitry_li
0+ сообщений
Возраст: 45
Откуда: Ліда
Зарегистрирован: 15.01.2005

Сообщение #9 Typhoon » 09.09.2005, 08:14

Не очень хочется повторятся с тем что есть уже! Наш продукт должен отличатся от других своей оригинальностью!
Typhoon
Автор темы
100+ сообщений
Возраст: 46
Откуда: Слуцк
Зарегистрирован: 08.07.2005

Сообщение #10 VEG » 09.09.2005, 17:53

Ребята, не разгоняйтесь так быстро! Иначе в итоге ничего не выйдет. Для начала можно сделать самый минималистичный вариант Open source, который потом со временем навернется в мощную систему.
Телефонный справочник можно сделать отдельно. Если есть новая база - обратитесь к Никите Лесникову, чтобы он обновил свой минималистичный справочник ( http://phonez.slutsk.net ).
С наилучшими пожеланиями, Евгений
VEG M
Администратор
Администратор
Аватара
Возраст: 36
Откуда: Финляндия
Зарегистрирован: 24.07.2004

Сообщение #11 Typhoon » 10.09.2005, 18:17

Справочника телефонного пока небудет! По техническим причинам!
Typhoon
Автор темы
100+ сообщений
Возраст: 46
Откуда: Слуцк
Зарегистрирован: 08.07.2005


Вернуться в Цифровой мир



cron